Социальный проект Сreditsvit.com.ua предлагает ознакомиться с бесплатными идея для своего дела.
От партнеров

Реклама

Як позбутися сварок

Сварка в сім’ї з точки зору віддалених наслідків більш важка, ніж сварка на роботі. Врешті-решт, роботу можна змінити, а сім’ю?! Якщо навіть розлучитися з дружиною, чоловіком, то з дітьми не розведешся!

Що ж робити, щоб позбавитися від сварок? Як попередити конфлікт або хоча б керувати ним?

Для цього, як стверджують психологи, необхідна мужність самовиховання. Виробити в собі звичку поступатися, при цьому вірити, що поступка не слабкість, а сила. На шляху добра не треба боятися бути першим. Важливо навчитися прощати і бути терплячим у дрібницях. Пам’ятати, що дрібниці таять в собі неймовірну вибухову силу. Виробити в собі принцип «не заводиться» з-за дурниці. Але якщо сварка все-таки вибухнула, постаратися переключитися зі з’ясування того, хто правий, а хто винен або, що ще гірше, із взаємних образ на приборкання розбушувалихся пристрастей. Треба обов’язково переключитися на те, що не в руслі сварки, що за межами образ і докорів. Спочатку подумати, потім сказати, а коли вийшло навпаки - визнати свою неправоту. Враховувати індивідуальні особливості один одного, прагнення, інтереси і навіть болючі точки, дотику до яких краще уникати. Розвивати культуру спілкування, що грунтується на свідомості і розумінні внутрішнього світу іншої людини. І виробити в собі установку на постійне культивування любові та поваги один до одного, на гнучке, без сварок, вирішення сімейних конфліктів.

Треба виховувати в собі інтелігентність, хоча справа ця дуже важка. Інтелігентність - дуже складний комплекс найвищих людських властивостей. Це і розум, і ерудиція, і чуйність, і такт, зовнішня і внутрішня культура (м’якість, лагідність, терпимість і т. п.). Інтелігентність створюється роками, багато в чому саме завдяки самовихованню. У конфліктній ситуації інтелігентна людина займе позицію чесну і благородну і буде шукати шляхи виходу з конфлікту так, щоб зберегти свою людську гідність і не принизити іншу людину.

У разі виникнення конфліктів у родині прогнози будуть різні. Якщо гострі конфлікти, гарячі, то на перших порах вони мають відносно сприятливий прогноз, тому що нерідко свідчать про триваючу зацікавленість кожного чоловіка в зміні позиції іншого. При цьому зберігається загальна спрямованість особистості на продовження подружніх відносин.

«Холодні» конфлікти, як правило, пов’язані з частковим або повним перериванням спілкування чоловіка та дружини (не розмовляють один з одним, немає спільної діяльності, кожен веде спостереження за відносинами кривдника з іншими людьми). Такі сварки прогностично несприятливі. При тривалому існуванні «холодних» конфліктів сім’я руйнується.

Обтяжує душу обопільне мовчання, яке виникає внаслідок сварки або сварки. Воно як передгрозова тиша. Все в тривозі та очікуванні, у внутрішньому сум’ятті і невизначеності. Чи то вдарить грім і зніметься напруга потоками сліз, чи то гроза пройде стороною. У сім’ї в період мовчання, затаєних образ і недомовленості виникає паралізуюча всі почуття атмосфера. Хай краще вдарить, хай проллється, але нехай не буде цієї гнітючої духовної прострації!

Треба вимовити слово, потрібен мовний контакт, і бажано не по темі сварки, краще по чомусь нейтральному.

І після «гострих», і після «холодних» конфліктних ситуацій не потрібно нехтувати діалогом між подружжям, діалогом розумним, вільним, делікатним і відвертим. Конструктивним діалогом. Діалогом з «прямим і зворотним зв’язком», тобто, щоб був діалог, а не два паралельні монологи, коли люди не слухають один одного, говорять одночасно. І постаратися, щоб підсумок діалогу став результативним, в майбутньому дієвим. У подібних випадки може зменшитися «займистість» відносин. І ще один захід попередження сварок. Відомо, що сваряться частіше за все із-за нісенітниці. І буває це нерідко пов’язано з біоритмами наших організмів. Пройде: несприятливий час-пройде і неадекватна реакція на те, що стало предметом суперечки. Треба лише згадувати про це при назріваючої або що починається сварці, відійти від неї, відійти на час один від одного без докорів і образи. Тоді і повернутися буде приємно, радісно від того, що погасив, не дав вирватися зсередини темній силі. Зберіг світло і тепло добрих відносин.

Профілактика сварок - це попередження конфліктних ситуацій в сім’ї, які вимотують психіку і призводять до небажаних для неї наслідків. Чи допоможе своєчасне моральне, естетичне, етичне і сексуальне виховання і самовиховання. Добра, сердечна, справедлива, працьовита людина, як правило, є гарним чоловіком і батьком. А корисливий, грубий, егоїстичний, ледачий буде таким і в родині. Важливу роль у вихованні відіграє трудовий колектив з позитивним прикладом кращих його людей, з його організовуючою і спрямовуючою силою; заняття спортом і різні «хобі». Ми можемо впливати на свої емоції. Чи можемо тримати їх у вузді, «виховувати» їх, потрібно тільки захотіти. Якщо не вмієш стримувати себе треба не миритися з цим, а вчитися, що називається, на ходу, на те, на чому вже «набивав» шишки.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Информационный портал «Свой бизнес» | Как открыть свой бизнес Young. Описание открытия сотен видов бизнеса. | Статьи партнёров
Get Adobe Flash player