Социальный проект Сreditsvit.com.ua предлагает ознакомиться с бесплатными идея для своего дела.
От партнеров

Реклама

Визначення типу ризику і його вимір

Визначення типу ризику - це процес, у якому керівництво компанії систематично й безупинно визначає ті поточні й потенційні ризики, які можуть мати несприятливі наслідки для фірми. Очевидно, що якщо потенційний ризик не встановлений, то для фірми неможливо почати дії по його мінімізації.

Більшість професійних керівників мають у своєму розпорядженні певну класифікацію типів ризиків, а невеликі фірми, у яких немає керуючих ризиками, звичайно прибігають до послуг страхових компаній або наймають консультантів для керування ризиками з метою їхньої ідентифікації й кількісної оцінки.

Після того як ризики ідентифіковані, необхідно визначити ступінь впливу кожного ризику на діяльність компанії. Цей процес включає оцінку по наступних параметрах:

- частота втрат (або ймовірність втрат);

- значимість втрат (грошова величина кожної втрати).

У загальному випадку ступінь впливу кожного фактору ризику більше залежить від значимості, чим від частоти втрат. Ризик з потенціалом катастрофічного збитку, навіть якщо його ймовірність досить мала, є більше серйозною погрозою, чим ризик, що, по очікуваннях, відбувається більш часто, але приносить малі втрати.

Існує кілька способів виміру ваги втрат, з яких найпоширенішими є:

- оцінка максимальних втрат;

- оцінка середніх втрат.

Максимальна втрата - це грошова оцінка розміру втрат, зв'язана зі сценарієм самого гіршого випадку, у той час як середня втрата - це грошова оцінка розміру втрат, зв'язана з випадком конкретної небезпеки (таким як пожежа на заводі), з урахуванням широкого діапазону можливих значень втрат, які може спричинити дана погроза.

Комбінуючи ймовірності настання випадків із грошовими оцінками втрат, керуючий ризиками може одержати повний розподіл імовірностей втрат від пожежі, що і є метою визначення типу ризику і його виміру. Із установленим набором розподілу ймовірностей втрат від пожежі керуючий ризиками може вирішити, яку величину ризику компанії варто взяти на себе і яку перевести на страховика.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Информационный портал «Свой бизнес» | Как открыть свой бизнес Young. Описание открытия сотен видов бизнеса. | Статьи партнёров
Get Adobe Flash player