Социальный проект Сreditsvit.com.ua предлагает ознакомиться с бесплатными идея для своего дела.
От партнеров

Реклама

Статутний капітал акціонерного товариства

З установою акціонерного товариства створюється його статутний капітал, що відображає мінімальний розмір майна суспільства, що гарантує інтереси його кредиторів. Статутний капітал АТ ськладається з акцій, число яких передбачене уставом. Відповідно до Закону про АТ і Цивільний кодекс РФ у статутний капітал АТ включається тільки номінальна вартість акцій, придбаних акціонерами. При цьому всі звичайні акції мають однакову номінальну вартість. Поряд зі звичайними акціями АТ має право розміщати привілейовані акції; їхня номінальна вартість не повинна перевищувати 25 % статутного капіталу суспільства. Акції, випущені суспільством, але не оплачені акціонерами, не можуть становити статутний капітал.

Статутний капітал не ототожнюється з вартістю майна, переданого засновниками суспільству (будинку, спорудження, устаткування, цінні папери, кошти, майнові права користування землею, водою, природними ресурсами, на інтелектуальну власність і ін.), що може бути більше або менше статутного капіталу.

Мінімальний розмір статутного капіталу визначається законом про акціонерні товариства. Для суспільств відкритого типу він становить не менш тисячекратной суми, а для закритих суспільств - не менш сторазової суми мінімальної місячної оплати праці, установленої законом на дату державної реєстрації АТ.

Акції, що є ськладовою частиною статутного капіталу, оплачуються в такий спосіб. Не менш половини акцій підлягає оплаті до моменту реєстрації АТ. Друга половина повинна бути оплачена протягом року з моменту реєстрації суспільства. Додатково випущені акції повинні бути оплачені не пізніше одного року з моменту їхнього придбання. За рішенням засновників і органів керування АТ форма оплати акцій і інших цінних паперів суспільства може здійснюватися грошима, цінними паперами, майновими й іншими правами, що мають грошову оцінку. При оплаті додатково випущених акцій грошима частка цієї оплати не повинна бути менш 25 % їхньої номінальної вартості.


Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Информационный портал «Свой бизнес» | Как открыть свой бизнес Young. Описание открытия сотен видов бизнеса. | Статьи партнёров
Get Adobe Flash player