Социальный проект Сreditsvit.com.ua предлагает ознакомиться с бесплатными идея для своего дела.
От партнеров

Реклама

Що таке іпотека – всі за і проти

Що таке іпотека? Цей термін прийшов до нас з грецької мови і в перекладі означає заставу. Якщо говорити про іпотеку, стосовно нерухомості, то мова, перш за все, йде про кредит, який видається під заставу нерухомого майна. Якщо потрібен кредит - закладіть нерухомість. Якщо розрахуєтеся з банком, то застава знімається. У разі ж, якщо не зможете розрахуватися, майно буде розпродано, а з цих коштів буде стягуватися заборгованість, що утворилася перед банком, у тому числі й ті відсотки, які накопичилися за те, що ви користуєтеся кредитом. Іпотека - це той же вид застави.

Але, хочемо звернути вашу увагу, що є іпотечний кредит, а є просто кредит. Щоб розібратися з цими термінами, потрібно зрозуміти, в чому ж полягає різниця між ними?

Якщо банк видає вам кредит на покупку квартири і не вимагає ніякої застави? Це не іпотека. Тому, що немає застави - немає і іпотеки. Як же з усім цим розібратися, що краще - кредит або іпотека? Для тих, хто бере - звичайно, кредит. А для банку - звичайно іпотека, так як саме заставна політика забезпечує ті зобов’язання, які ви даєте банку. У випадку не повернення кредиту, банк продає предмет застави і повертає свої гроші.

Плюси іпотеки

Що ж мається на увазі, коли перед вами стоїть питання іпотеки? Якщо мета у вас - придбання житла, то, природно, вам потрібні для цього гроші. Коли грошей у вас не вистачає - необхідно взяти кредит. Саме з цієї причини і ми звертаємося в банк за іпотекою. Звернувшись за грошима в банк, ви можете отримати пропозицію як іпотечного кредитування, так і не іпотечного. При іпотеці нерухомості квартира відразу оформляється як власність того, хто її купує. Відразу! А не тоді, коли ви повернете весь борг банку. Навіть якщо розрахунок не проведений повністю, банк не може забрати у позичальника цю нерухомість.

При придбанні квартири в кредит можна отримати додаткові пільги з оподаткування. Але якщо ви хочете ними скористатися, то повинні знати, що, взявши кредит на покупку квартири, ви ще не стаєте одержувачем цих пільг. Пільги виплачуються позичальникові за те, що кредит витрачається на придбання або будівництво житла і це кредит, цільовий. Що це таке? Якщо ви отримали гроші від банку «на невідкладні потреби», а використали їх на придбання нерухомості - такий варіант кредиту не береться до уваги як цільовий. Природно, у такому випадку ніяких пільг ви не отримаєте.

Якщо ж ви оформляєте іпотечний кредит, і отримані гроші йдуть на купівлю житла, то ви отримаєте пільги при сплаті податків.

Тонкощі оформлення іпотеки

Для придбання квартири потрібні гроші - їх може надати вам банк. Для банку ж необхідні гарантії того, що ви зможете повернути надану вам суму та відсотки за користування кредитом. Саме тому, будьте готові, що, перед тим, як вам дадуть гроші, доведеться пройти цілу процедуру і відповісти на багато питань. Адже банк ризикує. У першу чергу банку-кредитору буде цікаво, який у вас дохід. Оскільки отримання іпотечного кредиту буде повністю залежати від вашої можливості повернути борг банку. Вам доведеться витрачати приблизно половину вашого доходу на те, щоб зменшувати борг перед банком і виплачувати щомісячні відсотки. Чи зможете ви жити на половину доходу? І чим більше ваша зарплата на день отримання кредиту, тим більшу суму кредиту ви зможете отримати.

Ще банк обов’язково запитає у вас: «Якої вартості квартиру ви хочете придбати, і скільки можете заплатити в якості першого внеску?». І чим менше ви зможете внести грошей за перший внесок, тим більший відсоток підлягає до виплати по іпотеці.

Деякі банки, які займаються іпотекою, враховують тільки ті доходи, які ви отримуєте офіційно, там, де ви оформлені на роботу. Інші ж банки готові включати в загальну суму вашого доходу всі додаткові заробітки. Наприклад, якщо ви здаєте будь-яку нерухомість в оренду, адже такий дохід іноді може перевищувати ваш основний. Але в тому випадку, якщо ви, на момент кредиту, ніде не працюєте, грошей від банку ви точно не отримаєте, навіть якщо додаткові доходи є. Офіційно оформленим на роботі треба бути в будь-якому випадку. Але, якщо ви працюєте менше півроку, то в рамки отримання іпотечного кредиту ви теж не входите.

Крім цього, багато банків для оформлення іпотеки вимагають наявності поручителів. У випадку, якщо ви не зможете повернути кредит, банк буде стягувати його з ваших поручителів. А якщо і з них нічого не вийде взяти, то через суд буде продаватися квартира. І вже за рахунок коштів, які будуть отримані від цього продажу, банк покриє свої збитки. Кількість поручителів безпосередньо залежить від суми кредиту який береться. І чим більші доходи у поручителів, тим більшу суму іпотечного кредиту ви можете отримати.

Перші кроки з оформлення іпотеки

Який же перший крок потрібно зробити на шляху оформлення іпотеки? Самим вірним кроком зараз буде відвідування ріелторської фірми, яка виступає таким собі посередником на ринку нерухомості. Уклавши з нею договір, ви отримаєте досвідченого і грамотного професіонала на допомогу. Ріелтор супроводжуватиме вашу угоду і попередить про всі можливі «підводні течії». Саме ріелтор зможе порадити вам потрібний банк, який буде підходити саме вам і підкаже, як себе вести, щоб напевно отримати кредит. Не шкодуйте грошей, витрачених на ріелтора, вони повернуться до вас сторицею.

Дуже часто банки надають іпотечний кредит, з огляду на суму коштів, що отримуються не тільки самого позичальника, але й дохід всієї його родини. Відповідно до «Сімейного кодекса» банки при оформленні іпотеки розглядають подружжя як співпозичальників, або одне з них може бути поручителем в іншого. Це вигідно для того, хто бере кредит, тому що загальний дохід завжди вище, ніж дохід одного з подружжя і, відповідно, банк зможе надати більший розмір кредиту.

Але, якщо на той момент, коли ви захочете оформити іпотеку, один з подружжя не буде мати доходу, то банк у праві порахувати його утриманцем і вирахувати з наданих вами відомостей про дохід мінімальний прожитковий мінімум на людину на місяць. І вже, виходячи з отриманої суми, буде розраховувати суму наданого іпотечного кредиту. Загальна сума кредиту розраховується з урахуванням доходу позичальника, віднімається прожитковий мінімум на кожного утриманця наявного на місяць, що означає зменшення суми кредиту на 3-5 тисяч доларів в середньому.

Крім усього перерахованого вище на суму наданого банком іпотечного кредиту може вплинути стаж роботи на останньому місці, освіта позичальника, вік і багато іншого.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Информационный портал «Свой бизнес» | Как открыть свой бизнес Young. Описание открытия сотен видов бизнеса. | Статьи партнёров
Get Adobe Flash player