Социальный проект Сreditsvit.com.ua предлагает ознакомиться с бесплатными идея для своего дела.
От партнеров

Реклама

Що робити при отруєнні

При найменших підозрах на отруєння в першу чергу потрібно викликати «швидку допомогу». Потерпілого треба укласти на ліжко, навіть якщо він відчуває себе нормально.

Якщо в очі потрапили отруйні рідини, негайно промити очі прохолодною водою.

Якщо отрути потрапили в шлунок, потрібно викликати блювоту, щоб вивести їх. Робіть повторні промивання шлунка, щоб вивести всю отруту. Між викликами блювоти треба примусити потерпілого випити 3-4 склянки води. При отруєнні ліками шлунок найкраще промивати слабким розчином марганцівки. При отруєнні метиловим спиртом для промивання шлунка використовують розчин питної соди. Але не можна викликати блювоту при отруєнні їдкими речовинами, оскільки при зворотному русі по стравоходу повторно травмується його слизова оболонка.

Блювоту не можна викликати у втратившого свідомість. Потрібно стежити, щоб потерпілий не задихнувся. Його повертають на живіт або на бік і звисав голову вниз, підтримуючи рукою.

При отруєнні припікальними рідинами потерпілому дають випити розведені у воді яєчні жовтки (6 штук на 0,5 літрів води).

При отруєнні кислотами ні в якому разі не можна давати пити содовий розчин!

Після промивання шлунка потрібно прийняти попередньо подрібнені таблетки активованого вугілля.

Треба покласти на голову грілку з льодом, змочений в холодній воді рушник або що-небудь холодне. Це зменшить вплив отрути на мозок.

Необхідно виміряти температуру тіла потерпілого. При отруєнні паралітичними речовинами температура зазвичай падає. У цьому випадку потерпілого тепло укутують. При підвищеній температурі кладуть лід на пахові області, де проходять великі кровоносні судини, дають пити холодну воду.

Якщо на лікарську допомогу розраховувати не доводиться, то після активованого вугілля потерпілому дають глауберову сіль. Вона не дає рідині всмоктуватися кишечником. Потрібно столову ложку солі розвести в половині склянки теплої води.

Отруєння алкоголем і його сурогатами

Для алкоголю характерна психотропна властивість, тому що він надає наркотичну дію на центральну нервову систему. Він призводить до гальмування процесів збудження і засвоєння кисню.

На початку відзначаються ознаки неврологічних розладів, у хворих відсутній контакт з оточуючими, зникає больова чутливість. Якщо інтоксикація триває, то наступає глибока кома - відбувається повна втрата свідомості, втрачаються всі рефлекси, порушується робота дихальної та серцево-судинної систем.

Відновлення відбувається повільно, але якщо протягом 3 годин не буде поліпшення, то, значить, у хворого є й інші захворювання. Найчастіше в основі важкого стану хворого лежать черепно-мозкова травма або порушення мозкового кровообігу.

Невідкладна допомога при отруєні

До госпіталізації треба промити шлунок, створити умови для нормальної прохідності дихальних шляхів, дати зволожений кисень. До сурогатів алкоголю відносяться речовини, які приготовані на основі етилового спирту або інших спиртів (метилового, ізоамілового). Вони набагато шкідливіші.

Дуже часто зустрічається отруєння метиловим (деревним) спиртом. Він викликає в організмі ураження центральної нервової системи, зорового нерва і може сприяти виникненню сліпоти.

Необхідно якомога швидше доставити хворого у відділення токсикології. Перша допомога - стакан горілки (етиловий спирт в організмі заміщає метиловий в біохімічних реакціях).

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Информационный портал «Свой бизнес» | Как открыть свой бизнес Young. Описание открытия сотен видов бизнеса. | Статьи партнёров
Get Adobe Flash player