Социальный проект Сreditsvit.com.ua предлагает ознакомиться с бесплатными идея для своего дела.
От партнеров

Реклама

Розходження між фінансовим і операційним лізингом

У договір фінансового лізингу поряд з лизингодателем і лизингополучателем включають додаткового учасника - продавця лізингового майна, що відсутній при операційному лізингу.

При фінансовому лізингу активна роль приділяється лизингополучателю, що невластиво операційному лізингу. Переважне право вибору майна і його виготовлювача (продавця) належить користувачеві. Крім цього лизингодатель зобов'язаний довести до відома продавця майна про те, що воно здобувається спеціально для передачі його в лізинг. При операційному лізингу продавець майна самостійної ролі не грає або попросту відсутній.

На відміну від операційного лізингу, при фінансовому лізингу лизингополучатель наділяється правами й обов'язками, властивими покупцеві. За лизингодателем залишається тільки обов'язок оплатити майно й право розірвати договір купівлі-продажу із продавцем.

За договором операційного лізингу орендодавець відповідає перед орендарем за всі недоліки, що перешкоджають користуванню майном.

За договором фінансового лізингу лизингодатель не відповідає перед користувачем за недоліки переданого майна, так само як і за шкоду, заподіяна життя й здоров'ю громадян у процесі використання об'єкта лізингу, а також майну користувача й третіх осіб. Також лизингодатель повністю вільний від виконання гарантійних зобов'язань, пов'язаних з виявленням дефектів в об'єкті лізингової угоди. Даний обов'язок покладає на виготовлювача (постачальника) майна, і лизингополучатель безпосередньо звертається до нього з вимогою про усунення недоліків.

Лизингополучатель приймає на себе обов'язку, пов'язані із правом власності (ризик випадкової загибелі, технічне обслуговування). Оськільки ризик випадкової загибелі майна покладає тут на користувача, він зобов'язаний повністю виконати грошові зобов'язання перед лизингодателем.

При операційному лізингу всі ризики залишаються за орендодавцем, тому, якщо майно виявиться в негідному стані із причин, що не залежать від орендаря, останній може вимагати дострокового розірвання договору. Відповідно, по припиненні зобов'язань відпадає обов'язок платити орендну плату.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Информационный портал «Свой бизнес» | Как открыть свой бизнес Young. Описание открытия сотен видов бизнеса. | Статьи партнёров
Get Adobe Flash player