Социальный проект Сreditsvit.com.ua предлагает ознакомиться с бесплатными идея для своего дела.
От партнеров

Реклама

Матеріали і технології обробки дерев’яних вікон і дверей

При виборі дерев’яних Вікон і дверей ми звертаємо увагу на їх екологічність і довговічність. Забарвлення водно-дисперсійними лакофарбовими матеріалами Дерев’яних вікон і дверей захищає їх від руйнівного впливу атмосферних чинників, і, крім того, зберігає паропроникність дерев’яних виробів, що дозволяє вирішити проблему повітрообміну, від якої багато в чому залежить рівень комфорту в приміщенні.

Вікна і двері повинні забезпечувати ізоляцію приміщень від шкідливих впливів зовнішнього середовища: охолодження, перегріву, проникнення вологи, пилу, вітру, запахів, звуків і пр. При цьому Вікна і двері повинні бути надійними в експлуатації, володіти необхідною міцністю, оскільки мають рухомі елементи, що сприймають силові навантаження.

Традиційним матеріалом для виготовлення вікон і дверей здавна є дерево. Це пов’язано з його доступністю, легкістю обробки, ремонтопридатністю, міцністю і високою довговічністю. Крім того, воно володіє хорошими звукоізоляційними якостями, високим опором теплопередачі. Це дозволяє дерев’яним вікнам сприяти забезпеченню в приміщенні постійного температурного режиму та вологості. Крім високих експлуатаційних і споживчих властивостей, дерев’яні рами екологічні і зберігають природну красу природного матеріалу. З цим пов’язана їхня популярність і широке застосування при виробництві вікон для житлових споруд.

Дерево має ряд специфічних особливостей, велика частина яких виявляється при дії на нього атмосферних факторів. Так, через високу пористість і гігроскопічність деревини, вона швидко вбирає і віддає вологу. Це може призвести до розбухання і усадки деревини. Виникаючі при цьому зрушення шарів можуть викликати викривлення і розтріскування поверхні, і, як наслідок, порушення герметичності віконного або дверного блоку. Під впливом ультрафіолету і атмосферної вологи виявляється вицвітання, посіріння верхніх шарів деревини. Крім того, дерево схильне до руйнуючого впливу грибів, плісняви, гнилі, водоростей, моху.

Справитися з усіма цими проблемами і значно збільшити термін служби дерев’яних виробів дозволяє захист деревини лакофарбовими матеріалами.

Таким чином, якість і довговічність дерев’яних вікон і дверей, залежить не тільки від породи дерева, змісту смолистих речовин, її вологості, наявності дефектів, але в істотному ступені і від правильного вибору фарбувальної системи і від дотримання технологічного процесу нанесення лакофарбового матеріалу.

Традиційно для фарбування дерев’яних вікон і дверей застосовували масляні, а потім органорозчинуючі алкидні матеріали. В даний час найбільш перспективним для цієї мети є застосування водно-дисперсійних матеріалів, що мають в порівнянні з традиційними ряд переваг:

- Екологічна і гігієнічна безпека, особливо актуальна при забарвленні внутрішніх приміщень;

- Пожежо-, вибухобезпечність;

- Короткий час сушки виробів (40-60 хв. При нормальних умовах);

- Багаторічна еластичність системи покриттів забезпечує стійкість до розтріскування і відшарування, що сприяє збільшенню терміну служби покриттів на основі водно-дисперсійних матеріалів;

- Покриття перешкоджають проникненню вологи, але завдяки паропроникності, пропускають водяну пару і вуглекислий газ. Це дозволяє вирішити проблему повітрообміну, від якої багато в чому залежить рівень комфорту в приміщенні.

- Водні просочення дозволяють ввести глибоко в структуру дерева водорозчинні антисептики і консерванти, що відрізняються високою ефективністю і оберігають протягом багатьох років деревину від бактерицидного зараження.

Всіма цими перевагами володіють водно-дисперсійні лакофарбові матеріали Galamix для деревообробної промисловості. Покриття Galamix відповідають вимогам, що пред’являються до матеріалів для оздоблення вікон і дверей: володіють водо-, атмосферостійкостю, зносостійкістю. Матеріали виготовляються з високоякісної імпортної сировини з використанням сучасних технологій.

Коротко розглянемо особливості технології забарвлення поверхні дерев’яних вікон і дверей водно-дисперсійними лакофарбовими матеріалами.

Поверхня виробу повинна бути чистою і сухою. Вологість деревини з листяних порід повинна бути не більше 12%, для хвойних порід - не більше 15%. Необхідно, щоб поверхня була ретельно очищена від пилу, що залишилася після шліфування. На деревині не повинно бути смоляних кишень, а сучки повинні бути виторцевані. У разі, якщо на поверхні міститься велика кількість смоли і камеді, необхідно провести обессмолювання поверхні спеціальним складом. Зазвичай це суміші водних розчинів: 25% ацетону, 5-6% кальцинованої і 4-5% каустичної соди.

При шпаклюванні необхідно враховувати різницю в кольорі деревини і шпаклівки, а також те, що різна щільність шпаклівки та деревини може призвести до нерівномірного вишліфовування поверхні: можуть виникнути нерівності у вигляді виступаючих над деревиною ділянок шпаклівки, більш щільною, ніж деревина.

Для фунгіцидного захисту деревину необхідно обробити спеціальними просочуючими антисептуючими складами або грунтовками, що захищають від руйнівної дії мікроорганізмів. Грунти і просочення Galamix відповідають цій вимозі, володіють глибоким проникненням в структуру деревини, крім того, захищають поверхню від вологи і забезпечують надійне зчеплення верхніх шарів покриття з поверхнею. Особливу увагу при розробці грунтувальних складів Galamix приділялася проблемі мінімізації підняття ворсу деревини та отримання ефекту вирівнювання структури деревини. Грунти можуть наноситися різними методами: зануренням, обливом або пневматичним розпиленням.

Метод грунтування зануренням знаходить найбільш широке застосування у вітчизняній промисловості. При цьому для оптимального насичення деревини лакофарбовим матеріалом виріб необхідно занурювати у ванну так, щоб кожна його сторона перебувала в грунті не менш, ніж 10с. Грунт із ванни необхідно періодично очищати, пропускаючи через дрібне сито, щоб зібрати пил і бруд, що залишаються після шліфування.

Для отримання покриттів високої якості після висихання грунтів необхідно провести шліфування. Процес зазвичай починають шліфувальним матеріалом тієї ж зернистості, що і попереднє шліфування. Далі - за ступенем зменшення зернистості шліфувального матеріалу до одержання поверхні необхідної якості. Після цього необхідно видалити шліфувальний пил обдувом повітря.

За декоративним властивостям пофарбовані вікна і двері можна розділити на дві групи:

- Приховують колір і будову деревини, непрозорі, білі.

- Прозорі, що зберігають природну красу дерева, що підкреслюють її текстуру (пофарбовані лаком).

Galamix пропонує декілька видів укривної емалі для захисно-декоративної обробки Дерев’яних вікон і дверей. Емалі дозволяють отримати покриття, що на вигляд нагадує пластикове. Слід зазначити короткий час сушіння матеріалів - нанесення другого шару емалі можливо вже через 1 годину при температурі 18-260С та вологості повітря 50-70%. Емалі випускаються з різним ступенем блиску, білими і відповідно з картами кольорів RAL, NCS, «Московська Палітра» та ін

Лакування дерев’яних вікон і дверей можна проводити безбарвним лаком або тонуючим, тобто що надає виробам відтінок іншої породи деревини. Каталог Galamix включає 12 кольорів кольорованих лаків (махагон, палісандр, горіх, тик і ін) і може бути розширене шляхом змішування різних відтінків. У рецептуру лаків Galamix входять спеціальні промислові пігменти, світлостійкість яких 7-8 балів, що відповідає терміну служби 8-10 років. Акрилові водно-дисперсійні лаки поєднують зносостійкість, високу еластичність, атмосферостійкість з відносно невисокою вартістю. Випускаються лаки різного ступеня блиску: глянцеві, напівглянсові, напівматові.

На підприємствах деревообробної промисловості переважно застосовуються наступні методи нанесення декоративного шару ЛФМ: пневматичний, безповітряний, комбіноване розпилювання. Galamix пропонує матеріали, технологічні властивості яких адаптовані до конкретного виробництва та устаткування з визначеними нормами технологічного режиму: робочою в’язкістю, ступенем перетиру, витратою ЛФМ, часом кожній стадії процесу.

Проведені кліматичні випробування покриттів на основі систем Galamix (грунту та емалі, грунт-просочення і лаку) показали, що довговічність покриттів на основі таких лаків становить не менше 6 років експлуатації в помірному кліматі.

Від правильного вибору лакофарбових матеріалів, суворого дотримання технологічних процесів багато в чому залежить якість, декоративні та експлуатаційні властивості вироблених вікон і дверей.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Информационный портал «Свой бизнес» | Как открыть свой бизнес Young. Описание открытия сотен видов бизнеса. | Статьи партнёров
Get Adobe Flash player